Archiwum 1, 2

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strącznie

Chociaż nie jestem wśród was na co dzień,
jak bywało przez tyle lat dawniej - to przecież noszę w sercu wielką troskę.
Wielką, ogromną troskę. Jest to, moi drodzy, troska o was. Właśnie dlatego,
że od was zależy jutrzejszy dzień.

Dalej Aktualności Słowa Patrona Szkoły

Szkoła filialna w Gostomii

Szkoła filialna w Karsiborze

Szkoła filialna w Różewie

kreatywności

Wiosnę witamy, zdrowo się odżywiamy!

Kilka fotek…

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2017/2018

W zakładce “Dokumenty szkolne” zamieszczamy niezbędne informacje i wnioski do pobrania.

„Ziemia Wałecka bez tajemnic”

Znać swój region wypada, dzięki temu doceniamy liczne uroki – piękne jeziora, malownicze rzeki i wyjątkowe zabytki. Nieliczni jednak stają w szranki i zadają sobie trud, aby ścigać się wiedzą o swoich okolicach. Dobrym miejscem dla nich jest konkurs: „Czy znasz dzieje Ziemi Wałeckiej?” i to tam można błysnąć informacjami historycznymi, społecznymi i przyrodniczymi. Przygotowania to godziny czytania legend, ćwiczenia pamięci z dat i nazwisk, ale także umiejętne czytanie mapy, w naszej szkole wyzwanie podjęły Aleksandra Wachnik i Matylda Wyrzykowska. Wysiłek został doceniony, nasza Matylda zdobyła 3 miejsce w kategorii szkół podstawowych i jest wynik wyśmienity, pokonała także uczniów starczych od siebie, doświadczonych w tym konkursie. Ziemia Wałecka ma przed nami o wiele mniej tajemnic!

Szkolny psycholog - mgr Lidia Michalska

przyjmuje we wtorki w godzinach 9.00- 11.00.

II miejsce!!!

Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

Dnia 28 kwietnia w Polsko - Niemieckim Centrum Kultury i Sportu w Człopie odbył się turniej, który możemy zaliczyć do bardzo udanych. Drużyna w składzie: Amelia Steciak, Nikodem Kruszczyński, Dawid Nowak i Paulina Głowacka po części teoretycznej (testy z wiedzy i skrzyżowań dróg) zajmowali pierwsze miejsce. Jednkaże jazda po sprawnościowym torze przeszkód była na tyle stresująca, że ręce drżały zbyt mocno. W rezultacie reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce, co jest ogromnym sukcesem, zważając na fakt, że jedna uczestniczka przystapiła do zespołu nieco ponad miesiąc temu! :-). Ogromne gratulacje!

Wieczornica patriotyczna - Zdbice

"Dnia 6 maja mieliśmy okazję pojechać na Wieczornicę Patriotyczną do Zdbic, która upamiętniła obchody zakończenia II wojny światowej. Znajomość historii, przede wszystkim tej regionalnej, to ważny element naszej edukacji. Na naszych uczniów czekała część oficjalna Wieczornicy, w tym złożenie kwiatów przed pomnikiem i odczytany przez Wojsko Polskie apel. Później mogliśmy wziąć udział w przygotowanych grach, zjeść ciepły posiłek, bądź zapoznać się z wystawą broni przygotowaną przez Muzeum Wału Pomorskiego".

Majowe święta w naszej szkole, to jak zawsze ogromne przeżycie i uroczysty apel. Wiersze, pieśni patriotyczne i odśpiewany hymn dodały powagi uroczystości.

Biało - czerwono było nie tylko na sali, ale i w naszych sercach.

Jesteśmy SZKOŁĄ DEMOKRACJI – jedną z  50 szkół  z całej Polski (w tym tylko 15 to szkoły podstawowe!), które otrzymały ten prestiżowy tytuł, przyznawany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Znalezienie się w gronie wyróżnionych to efekt intensywnej pracy całej społeczności szkolnej. Trzeba było  wykazać, że odbywają się u nas demokratyczne wybory do SU, samorząd ma uchwalony regulamin, uczniowie mają możliwość swobodnego działania, władze SU i dyrekcja komunikują się z młodzieżą, wspólnie podejmuje się najważniejsze decyzje, uczniowie znają kryteria nauczania, a szkoła jest otwarta na różne wartości.

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny ALBUS

Dzień 18 maja w naszej szkole był wyjątkowym dniem - Dniem Patrona! Obchody rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą w Kościele św. Anny. W szkole uczniowie wzieli udział w przeglądzie piosenki religijnej chwaląc pamięć o Janie Pawle II. W trakcie obchodów ogłoszone zostały również wyniki konkursu plastycznego. Prace uczniów stanowiy dekorację sali i korytarza szkolnego. Wśród gości zaproszonych na uroczystość była m.in. poprzednia Dyrektor szkoły, pani Maria Kobiałko-Morawska, która wspominała czasy wyboru imienia patrona szkoły.

Jak zawsze dzień ten bym pełen niezapomnianych wrażeń i wielu ciepłych chwil.

NASZ LAUREAT!

Laureatem Ogólnopolskiego

Konkursu Logicznego Myślenia

został Maciej Kaczmarski.

GRATULUJEMY!

KOLEJNY LAUREAT KONKURSU OGÓLNOPOLSKIEGO!

Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego ALBUS

została MATYLDA WYRZYKOWSKA

SERDECZNIE GRATULUJEMY! :-)

Dzień Dziecka w naszej szkole rozpoczął się od ogólnopolskiej akcji JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM. Po raz kolejny pokazaliśmy, że książka nie jest nam obca, a najbardziej lubimy czytać w plenerze.

Noc Bibliotek już za nami. Podczas wspólnego popołudnia podróżowaliśmy statkami po archipelagu wysp na Bardzo Spokojnym Oceanie, opowiadaliśmy o życiu na wylosowanych wyspach: Snów,Samotnej, Marzeń, Kokosowej, Niedźwiedziej,Wiatrów itp. Aby zrealizować podróż marzeń malowaliśmy fantastyczne pojazdy. Kolejnym punktem programu było kino na dywanie. W trakcie oglądania filmu "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra" w sali zapadła cisza. W skupieniu śledziliśmy losy młodych detektywów. Weselna muzyka, która zabrzmiała podczas filmu, sprowokowała nas do wspólnego tańca. Weselnym wężykiem dotarliśmy na warsztaty graficzne. Każdy zmierzył się z wykonaniem linorytu. Tematy były różne: książki, kotki,domy, serca i inicjały. Wykonywanie odbitek wzbudziło wiele pozytywnych emocji i nieco bólu. Następna Noc Bibliotek już za rok. DO ZOBACZENIA:)

I miejsce Mateusza

w IX Miejskim Konkursie Języka Angielskiego

W  kategorii klas VI

Przedstawiciele Kółka Fotograficznego skorzystali z gościny Parafii św. Mikołaja w Wałczu. Ćwiczyli tematy detalu w architekturze, fotografii architektury sakralnej wewnątrz i na zawnątrz. Ich zdjęcia będą częścią wystawy :).

Już nie mogą się doczekać!